Výpočet exekučních srážek ze mzdy

V roce 2023 došlo několikrát ke změně výpočtu exekučních srážek ze mzdy. Je to z důvodů navýšení normativních nákladů na bydlení a životního minima. Díky těmto změnám došlo k navýšení nezabavitelné částky u exekučních srážek ze mzdy. Online kalkulačka pro výpočet exekuce vám ihned zobrazí, jakou částku ze mzdy, platu či jiných příjmů nesmí exekutor postihnout.

Kalkulačka pro výpočet exekuce 2023

Exekuční srážky se provádějí z čisté mzdy a jejich výše je závislá na výši příjmu, počtu vyživovaných osob a na typu pohledávky, která se vymáhá (přednostní či nepřednostní). Exekuční kalkulačka vám vypočte exekuční srážky ze mzdy s aktualizací od 1. ledna 2023.

Mezi vyživované osoby se započítává manželka a všechny nezaopatřené děti, ke kterým máte vyživovací povinnost (s výjimkou situace, kdy je exekučně vymáháno dlužné výživné, pak se děti, v jejichž prospěch je vedena exekuce nezapočítávají).

Výpočet dle metodiky Ministerstva spravedlnosti:
Srážky ze mzdy:
Vyplacená mzda:

Máte exekuce a chcete je řešit?

Hrozí-li vám exekuce na nemovitosti, nečekejte a začněte co nejdříve jednat. Zvýší se vám tak šance na brzké vyřešení vašich finančních potíží. Nebojte se nás kontaktovat, společně nalezneme nejvýhodnější způsob řešení vaší situace.

Zastavení exekuce a dražby, výkup zadlužených nemovitostí

Zastavení exekuce a dražby

Zastavíme exekuce, dluhy a dražbu na nemovitosti. Rychle, diskrétně bez ztráty bydlení.

Mám zájem »
Vyplacení dluhů, exekucí a dražby

Vyplacení dluhů prodejem nemovitosti

Výkupem nemovitostí získáte více finančních prostředků na úhradu dluhů než v samotné dražbě.

Mám zájem »
Výkup nemovitostí, bytů a domů

Výkup domů a bytů s možností nájmu

Výkup nemovitostí s nájmem je určen k záchraně nemovitosti před nuceným prodejem v dražbě.

Mám zájem »

Jak nepřijít v exekuci
o nemovitost

Nejhorší variantou je nedělat nic! Dluhy v exekuci rychle narůstají o různé úroky, pokuty, úroky z úroku, odměny exekutora a poplatky v exekučním řízení. Taktéž realizace prodeje nemovitosti v dražbě není levnou záležitostí a z nízké ceny, ze kterou se nemovitost v dražbě obvykle prodá, ukrojí exekutor nemalou část.

Chytrým řešením finančních problémů je výkup nemovitosti bez realitky. Ušetříte nejen nemalé peníze za provizi realitní kanceláři, ale také v nemovitosti můžete zůstat bydlet nadále.

Jakmile se vaše finanční situace stabilizuje, můžete si požádat o hypoteční úvěr a nemovitost si zpět odkoupit do vašeho vlastnictví.

MÁM ZÁJEM »

Nezabavitelné minimum v roce 2023

Životní minimum je stanoveno v zákoně a představuje minimální hranici peněžitých příjmů, které slouží k zajištění výživy a základních osobních potřeb. Výše životního minima ovlivňuje poskytování různých dávek a příspěvků na děti či pomoci v hmotné nouzi.

NEZABAVITELNÁ ČÁSTKA OD 1. LEDNA 2023

  • Nezabavitelná částka na osobu v exekuci (dlužníka) = 13 638 Kč
  • Nezabavitelná částka na vyživovanou osobu (manželku a nezaopatřené děti) = 3 409,50 Kč
  • Životní minimum = 4 860 Kč
  • Částka, nad kterou se exekucí postihne veškerý zbytek mzdy = 30 685,5 Kč

Jaké příjmy vám exekutor postihne

Exekutor má oprávnění nařídit exekuční srážky nejen z platu, ale také i z jiných vašich příjmů.

Mezi takové příjmy, které může exekutor postihnout exekucí patří např.: mateřská, důchod, nemocenské dávky, podpora v nezaměstnanosti, příjmy z dohody o pracovní činnosti nebo dohody o provedení práce, výsluhový příspěvek příslušníků bezpečnostních složek nebo vojáků z povolání a další…

Co vám exekutor nevezme

Některé příjmy nepodléhají exekuci a exekutor je nesmí postihnout. Mezi takové příjmy patří zejména: příspěvek na bydlení, dávky sociální péče, dávky v hmotné nouzi nebo jednorázové sociální dávky.

V případě, kdy dlužník je senior, který pobírá důchod a žije v domově důchodců, nepodléhá exekuci částka z důchodu, která je nutná na zaplacení jeho pobytu v ústavu sociální péče + částka kapesného, která je ve výši 15 % z důchodu.

Výpočet exekučních srážek ze mzdy

Exekuce na plat (exekuční srážky ze mzdy) je jedním z nástrojů, kterého exekutoři využívají při vymáhání pohledávek nejčastěji. V naší online kalkulačce pro výpočet exekuce 2023 si můžete sami spočítat, jakou částku musí exekutor i tomu největšímu dlužníkovi ponechat.

Kolik stojí exekutor

Exekuce není levná záležitost a odměna exekutora u vyšších vymáhaných částek je velmi vysoká.

Kalkulačka vám vypočte pouze odměnu exekutora. Náklady exekuce nejsou ve výpočtu zahrnuty.
Vymáhaná částka
VYPOČÍTAT »
Přednostní a nepřednostní pohledávky

Zákon dělí pohledávky na přednostní a nepřednostní. Přednostní pohledávky mají větší prioritu, tedy „přednost“ a jsou hrazeny ze mzdy přednostně. Přednostní pohledávky jsou jasně definovány zákonem a patří zde pohledávky na výživném, vůči státu (FÚ, ČSZP, Zdravotní pojišťovny), náhrady škod způsobených na zdraví, úmyslnými trestními činy atd…

Máte exekuce a hrozí vám dražba nemovitosti?

Jste ve špatné finanční situaci a nevíte, jak dál? Tak neváhejte a napište nám!
Společně najdeme rychlou cestu, jak se dostat z finančních problémů!
MÁM ZÁJEM »